Bajory Professzor az SZTE Urológiai Klinikájának tanszékvezető egyetemi tanára. 2003-ban szerzett Ph.D. minősítést, summa cum laude minősítésű tudományos munkájában a húgyhólyag mikrocirkulációját kutatta. 2016-ban az MTA doktora címet kapta, Orvosi Tudományok, Urológia témakörben „Az urogenitális szervek mikrocirkulációját érintő kórállapotok tanulmányozása és kezelése.” témában.
Mikroszkópiás módszert dolgozott ki, amely alkalmas a húgyhólyag és a here kisereiben a vérkeringés-zavar élőben történő vizsgálatára. Ezzel a módszerrel kimutatta, hogy a nitrogén-monoxidnak, valamint az érfal belső rétegéből származó endothelinnek szerepe van a kiserek vérkeringés-zavarának kialakulásában. Leírta, hogy a húgyhólyag falának vékonybéllel történő részleges pótlása esetén a húgyhólyagon belüli nyomásemelkedés a béleredetű rész kisereiben nagyobb vérkeringés-változást okoz.
Különböző eredetű vizelettartási rendellenességben szenvedő nőkön végzett műtétek után tanulmányozta a sebészi kezelés eredményeit és szövődményeit. Megvizsgálta, hogy e műtétekhez milyen szalagtípusok használhatók biztonságosan, és megállapította, hogy kiváló eredményesség érhető el velük, és a szövődmények is ritkák.
Több speciális műtéti módszert honosított meg itthon. Különös gondot fordít a minimálisan invazív beavatkozások végzésére, illetve a helyreállító plasztikai műtétek specialistája.